Blogy

Pravdivě informovat nebo vydělávat snadné peníze?

Proč vlastně existuje Středočeský magazín? Už delší dobu se mi moc nelíbí situace v českých médiích. Skoro všechna jsou v rukou bohatých podnikatelů a skoro všechna přestala sloužit svému původnímu účelu – objektivně informovat. Stala se jen dobrým nástrojem k výdělku. Nástrojem, prostřednictvím kterého se dají vydělat poměrně velké peníze snadno a rychle za cenu toho, že ti, kteří na to všechno pracují, tedy redaktoři, dostanou mzdu nižší, než má prodavačka v supermarketu.

Úroveň některých novin a webů tomu bohužel odpovídá.

Další věc, která se mi ale vůbec nelíbí je uchopení současné korona krize. Místo toho, aby se objektivně a pravdivě informovalo, se hraje jen na to, kdo čtenáře / diváka více vyděsí. A tím bude víc kliknutí a víc peněz. Začarovaný kruh, že?

Spousta mých známých mi v posledních měsících řekla, že přestali média sledovat, protože je informace o covidu děsily, způsobovaly jim nepříjemné stavy, někdo z toho začal třeba chlastat, jiní přátelé skončili v péči psychologů. Samozřejmě, nemohou za to jen média, může za to především naše neschopná vláda. Ale právě média mají obrovský podíl viny na náladě a stavu společnosti.

A já si říkám DOST! My jsme Středočeský magazín a chceme poukazovat na to, že v tomhle zkaženém – prohnilém – zkorumpovaném a zlém světě je plno dobrého. Na to, že máme spoustu přírodních krás a historických památek. A všechno tohle vám budeme představovat a ukazovat. Nedílnou součástí webu je technika. Ostatně ta náš přeci obklopuje na každém rohu a také recepty. 

Takže odpočívejte u (jak doufáme) pěkných článků. My doufáme, že vás budeme inspirovat a těšit! Toulat se vesmírem informací.

Související obrázky:

Napsat komentář