Tipy na výletyVolný čas

Národní muzeum po rekonstrukci? Určitě sem zavítejte, je to velká paráda

Národní muzeum je teď velká paráda. Naprosto ideální pro školy, ale i pro rodinné výlety. A vůbec, už jste tam byli od rekonstrukce?

Do Národního muzea jsme se chystali od jeho znovuotevření po rekonstrukci. Pořád nebyl čas. Až jedno uplakané nedělní odpoledne rozhodlo – jedem!

Pokud jste pražští, tak do Národního muzea dorazíte velmi snadno, stačí sednout na metro a dojet na stanici metra C Národní muzeum. Dovezete se pohodlně až na místo.

Pokud jste mimopřažští, tak sednete do auta, na vlak, či do autobusu a svezete se na některé záchytné parkoviště na okraji Prahy, krásně potom dojedete, opět metrem, na Muzeum.

Perlu vrcholného baroka, zámek Liblice můžete navštívit každou neděli

Ideální pro návštěvu muzea je den, kdy není moc pěkně, opět pozor, bude tam narváno. Naopak za pěkného počasí by se dalo předpokládat, že bude v muzeu méně návštěvníků.

Okouzlující je už samotná budova. Já zůstala paf po vstupu do atria, kde jsme si také zakoupili vstupenku pomocí QR kódu. Samozřejmě, k dospozici je zde také běžná pokladna, s QR kódem však nestojíte frontu a vstupenku zakoupíte snadno a rychle. (Nakupovat lze i on-line.)

Samotná procházka po muzeu je velmi dlouhá. My jsem tam byli v době, kdy zde byla výstava Czech press foto, která se platila zvlášť a další výstava o tom jak neplýtvat a vůbec chovat se udržitelně, jež už byla součástí vstupenky.

Potom už jsme se vydali na klasický prohlídkový okruh – začali jsme v Pravěku a skončili až nahoře pod kopulí, tu sice naše vstupenka také obsahovala, ovšem po několika hodinové prohlídce a s vidinou dlouhého čekání ve frontě, jsme její návštěvu nakonec vzdali.

Národní muzeum je teď naprosto perfektní.

Vstupné:

Základní 350 Kč
Snížené 220 Kč
Děti do 15 let ZDARMA
Školní do 15 let ZDARMA
Školní od 15 do 26 let 100 Kč/osoba

Související obrázky:

Napsat komentář