DivadloZajímavosti z kraje

Mělník v létě zažije Noc na Karlštejně, přivítá Terezu Maškovou i tři Kleopatry

Mělník letos v létě opět ožije díky řadě kulturních akcí. Na začátku všeho strávíme jednu Noc na Karlštejně. A co bude následovat?

Tajemné místo z filmu Bod obnovy: Viadukt budoucnosti najdete cestou na Mělník

Muzikál, činohra i koncert tří královen 

Stejně jako v loňském roce vás s chutí pozveme na letní divadelní scénu zámku Mělník. Slavnostní zahájení bude patři slavnému muzikálu Karla Svobody Noc na Karlštejně. Tento titul uvede Agentura DIVINUS Kateřiny Brožové s.r.o. Písničky z něj asi netřeba představovat, ale koho uvidíme v hlavních rolích? Na plakátech najdeme kromě již zmíněné Kateřiny Brožové ještě Sabinu Laurinovou, z pánů Petra Štěpánka, Marka Vašuta, Václava Vydru, Mariana Vojtka, Bohuše Matuše či Petra Vondráčka. A kdy vlastně? Přece ve čtvrtek 11. července od 20:30 (brány se otevírají již v 19 hodin).

Sobota 13. července pak bude patřit dvěma komediálně nadaným dámám, a to Ivě Pazderkové a Petře Nesvačilové. Dámy půjdou Vzhůru ke hvězdám, což je představení z produkce Divadla Ungelt. Na webu divadla můžeme najít následující popis k představení – „Měl to být obyčejný den v životě obyčejných pečovatelek. Všechno se ale zvrtlo. Bláznivá komedie o touze po lepších časech.“ Zřejmě tak nebude nouze o silné emoce, a to pozitivní i negativní.

V neděli 14. července se pak na jevišti letní scény sejdou hned tři velké hvězdy a též kamarádky, a to Monika Absolonová, Bára Basiková a Ilona Csáková. Co mají společného naznačuje i název jejich společného koncertu – Kleopatry na zámku. Ano, před lety všechny tři zazářily v titulní roli muzikálu Michala Davida o egyptské královně. Tentokrát je doprovodí také orchestr a kvartet. 

Turisté mají o střední Čechy čím dál větší zájem. I ti zahraniční

Koncerty i divadelní rozmanitost

Na vlnách hudby se ponesou i některé další večery v Mělníku (nebo tedy pardon, na Mělníku ;)), například 16. července zde proběhne koncert oblíbeného uskupení 4 tenoři – Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž spojí své hlasy a zapějí řadu známých písní, ať již z oblasti muzikálu, opery či pop music. 20. července mikrofon převezme zpěvačka s růžovými vlasy Tereza Mašková, kterou televizní diváci jistě znají nejen ze Superstar, ale i z taneční soutěže StarDance. Tereza září též v muzikálu Bodyguard v Hudebním divadle Karlín, ovšem zde vystoupí se svou kapelou a připraví si jistě skladby především z vlastního repertoáru. Také poslední kulturní večer v létě bude hudební, 26. července si místní prostory vezme na paškál populární kapela Jelen. Zda zazní i jejich hity jako Magdaléna či Ještě jednu noc, tak to už se budete muset jít přesvědčit sami. 

Jedna rodina PODCAST: Sexy klokan, křížová výprava proti Petře a smrt dobrého seriálu

Kdo by ale místo hudby dal raději přednost mluvenému slovu, může zámek Mělník navštívit i během jiných dnů – 15. července zde budou řádit Martin Zounar a Martin Kraus (a spolu s nimi Martina Randová, nebo Daniela Šinkorová) v komedii Divadla Metra s názvem Osm eur za hodinu. O poznání vážnější bude zřejmě představení Vlaštovka z repertoáru Studia DVA, na něž dojde 17. července.  V lidsky silném příběhu na motivy skutečné události budete moci vidět Jitku Čvančarovou a Daniela Krejčíka.

19. července pro změnu zvoláme: A do pyžam! Uvolněná komedie o manželství, nevěře a přátelství bude bavit pány i dámy. Opět se zde můžeme těšit na Kateřinu Brožovou, dále na Davida Suchařípu, Vlastu Žehrovou, Evu Čížkovskou či Petra Vondráčka. Ve čtvrtek 25. července zase zámek Mělník přivítá slavnou delegaci hvězd – Janu Krausovou a Karla Rodena. Představí zde inscenaci O lásce, kterou obvykle hrají na prknech pražského Studia DVA. 

Není tedy pochyb, že na své si rozhodně přijde každý divák, i ten s nejvybranějším vkusem. Ať už máte radši lehčí komedie, představení, kde se zamyslíte, nebo dáváte přednost hudební kulise k večeru dobrého vína a jídla, určitě si v tomto programu vyberete. Pokud jsme vás již nalákali, vstupenky najdete na Colosseum Ticket.

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Zámek Mělník – oficiální (@zamek_melnik)

 

Související obrázky: