DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Fešáci Gránský a Děrgel v sukních dorazí do Kralup

Populární autor řady divadelních her, navíc zápletka, která nás baví i v Někdo to rád horké? A k tomu ještě dva pánové, které divačky milují – tak to jsou hlavní lákadla představení s názvem Dámy, vpřed!

Inscenace, která patří do repertoáru pražského Divadla Palace, zavítá v úterý 11. června do kulturního domu v Kralupech nad Vltavou. 

Světlo uprostřed tmavé doby: Dvě slavné dvojice se potkávají v představení Petr a Lucie

Děrgel a Gránský v sukních

Jak jsme již zmiňovali, nějaké podobnosti by se daly najít se slavnou filmovou (a také divadelní i muzikálovou) komedií Někdo to rád horké, kde si hlavní trojlístek postav zahráli Tony Curtis, Marilyn Monroe a Jack Lemmon. Zatímco tam se pánové převlékli za ženy, aby mohli vystupovat v dámské kapele a zachránili se tak před maifány, kteří je pronásledovali, v Dámy, vpřed! autora Kena Ludwiga je motivace hlavních hrdinů trochu jiná.

Leo a Jack, mladí kočovní herci, mají do kapsy hluboko. Rozhodnou se, že by mohli získat dědictví po jedné zemřelé staré dámě, stačí, když budou předstírat, že jsou její dlouho nezvěstní synovci. Jenže paní je víc naživu, než se prve zdálo. A navíc hledá… neteře. 

Do dámských šatů tak budou muset pánové Patrik Děrgel a David Gránský. Prvního zmiňovaného diváci televizních seriálů mohou znát například z Ordinace v růžové zahradě 2 coby Patrika Máru, ale též z Odznaku Vysočina. V létě se také na Kampě představí coby Miloš Forman v novém představení o životě slavného režiséra.

Davida Gránského zase aktuálně vídáme v primáckém seriálu ZOO, kde ztvárňuje Alberta Poláka. Předtím ho zase divačky milovali coby Matyho Bojana v Modrém kódu i navazujících Sestřičkách.

Ulice PODCAST: Trapný sex, Soňa a její »švarcoviny« i nečekaný návrat

Kdy, kde, jak?

Tyto dva pány na jevišti podpoří i další herci, a to Milan Šteindler, nebo Zdeněk Velen, dále půvabné dámy Henrieta Horňáčková, Sabina Rojková, či Natálie Dvořáčková. Sestavu doplní Martin Pechlát, Jana Jiskrová/ Johanna Tesařová a Mirek Sabadin.

Délka této komedie je 130 minut + 20 minut ještě zabere přestávka. Pokud byste se rádi nechali nalákat a zažili trochu legrace, vstupné činí 520 Kč,  490 pak pro seniory a studenty. Vstupenky seženete na webu kulturního domu Vltava v Kralupech.

Dámy, vpřed!

Související obrázky: