FotoreportážeVolný časZajímavosti z kraje

Houby rostou i ve středu Čech! Vyrazte na ně

Podzim bývá pro houbaře hlavní sezonou roku. Letos navíc houby celkem pěkně rostou i ve Středočeském kraji, kde s nimi byl poslední roky docela problém.

Aktuálně rostou skoro všude. Naše redakce se vydala do lesů u Bělé pod Bezdězem. Tam jsme našli mnoho zajímavých  hub, které jsme se neodvážili sebrat, ale také klasické druhy jako suchohřiby, babky, klouzky ale dokonce i hřiby smrkové.

Na zoubek jsme se tomu podívali také v Milovicích, v okolí místního letiště. Tam se nachází pěkný smíšený porost, který tvoří obvykle borovice a břízy.

V něm jsme našli plno klouzků, ale také oblíbené kozáky nebo bedly.

Po dlouhé době houby i v Lysé

Další místo, na nějž jsme vyrazili na lov, byly lesy kolem Horního Slivna. Byť se zde zrovna procházelo houbařů jako máku, nasbírali jsme dva plné koše převážně podzimních hub. Nouze nebyla o lakovky ametystové,  čirůvky fialové nebo o holubinky. Vedle toho se ale našli také hřiby smrkoví, suchohřiby nebo babky. Paleta podzimních hub je tedy aktuálně velmi pestrá a mají jedno velké plus – nečerviví.

Velkým překvapením pro nás bylo i to, že jsou nyní lesy plné hub také kolem Lysé nad Labem, kde dlouhodobě spíše nerostou. Vzhledem k pokročilé době se může jednat o poslední velkou houbovou vlnu,  je tedy nejvyšší čas popadnou košíky, nože a vyrazit na ně.

 

Houby / Zdroj: Redakce

Obrázek 1 z 12

Houby / Zdroj: Redakce

Související obrázky:

Napsat komentář