FotoreportážeNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Harlej na Valečově – velká energie, skvělé písničky i počasí na jedničku

V pátek proběhl v amfiteátru Valečov skvělý koncert. Vystoupila tady kapela Harlej, které předskakoval Komunál. Loni jim počasí vůbec nepřálo a koncert propršel, letos byl ale večer naprosto bezchybný.

Komunál neznám až tak dobře, o to víc mě překvapil výkon zpěváka. Předvedl skvělou show a nebál se ani přímého kontaktu s publikem. Čas od času vyskočil na mantinel pod pódiem, takže se ho fanoušci mohli doslova dotknout.

O nejdojemnější okamžik večera se postaral ve chvíli, kdy na pódium pozval také kluky z Harleje a společně poslali píseň do nebe Láďovi Šafránkovi, prvnímu zpěvákovi kapely, který podlehl zákeřné nemoci.

Celý amfiteátr zpíval s nimi a jedno oko nezůstalo suché. A pak se atmosféra zase rychle změnila. Na pódium přišli klauni, všichni se bavili a koncert pokračoval v odlehčeném duchu.

Komunál koncert trochu protáhl, takže jsme si na Harlej museli chvíli počkat. Vůbec to ale nevadilo. Čekání se rozhodně vyplatilo.

KVÍZ SERIÁLU POLABÍ: Jste náplava, nebo místní?

Tomáš Hrbáček, frontman Harleje, odstartoval koncert písní Zfetovanej, která publikum okamžitě nakopla. Následovaly téměř dvě hodiny skvělé muziky, během kterých celý amfiteátr zpíval a tančil.

Harlej jsem poprvé viděla před lety v Klubu Loděnice. Ještě dlouho potom jsem všem říkala, že to byl nejlepší koncert mého života.

Bylo až neuvěřitelné, kolik energie tehdy všichni členové kapely do vystoupení dali a jak obrovské charisma z pódia vyzařovalo.

Po delší době jsem je letos znovu viděla na Bolka Festu. Koncert byl skvělý, o tom žádná, ale přece jen mi tam chybělo něco, co jsem si z jejich vystoupení pamatovala.

A přesně ten těžko popsatelný pocit jsem znovu zažila právě v pátek na Valečově.

Kluci, jste prostě nejlepší!

Foto: Jan Kodrla, Zuzana Kodrlová Zelenková

Související obrázky: