Zajímavosti z kraje

Boleslavské divadlo hrálo pro Ukrajinu

Večer 22. března byl v mladoboleslavském divadle věnován Ukrajině. Od sedmi hodin  měli diváci možnost zhlédnout na velké scéně unikátní hudebně-divadelní setkání s názvem VEČER PRO UKRAJINU. Výtěžek z celého večera putuje na účet Humanitární pomoc pro Ukrajinu zřízený statutárním městem Mladá Boleslav. Souběžně s touto akcí se divadlo zapojilo i do inciativy Světlo pro Mariupol a tak se i v Mladé Boleslavi objevil před divadlem nápis „DĚTI“, diváci měli možnost zapálit vlastní svíčku a vyjádřit tak symbolickou podporu obléhanému Mariupolu.

Samotným večerem provázeli herec Petr Bucháček a dramaturgyně Kateřina Suchanová.

Petr Bucháček zároveň s Jakubem Šafrem celý večer zahájil písní David a Goliáš. Po jeho vystoupení následovala ukrajinská ukolébavka v podání Svatavy Hanzl Milkové, která s sebou mělas peciálního hosta, svého syna Melichara. Hudební doprovod písně obstarala Linda Winterová. Poté zazněly dvě písně z muzikálu Josefína v podání Martina Hrubého, Petra Mikesky a Lucie Matouškové. Oblíbené Roztančené divadlo připomněla svým vystoupením ředitelka divadla, Mgr. Janeta Benešová, která s tanečním partnerem Martinem Šimkem zatančila svižnou cha-chu.

Oblíbený muzikál Baladu pro banditu připomněli Martin Hrubý, Veronika Bajerová a Kateřina Suchanová. V písních si diváci ještě připomněli inscenace Tajemství, oblíbené Muže v offsidu nebo muzikál Šumař na střeše. První část večera pak uzavřela pěvkyně Nikola Uramová árií Barbariny z inscenace Amadeus.

Druhou část večera otevřely písně z oblíbené inscenace Zločin v posázavském pacifiku, které zazpívali sourozenci Vojtěch a Rozálie Havelkovi i s otcem Ondřejem, Martin Zbrožek, Eva Reiterová a hudební doprovod obstaral Petr Bucháček a Jakub Šafr.

Inscenaci Bílá nemoc svou písní připomněla Kateřina Suchanová, Lucie Končoková pak zazpívala píseň z muzikálu DONAHA. S autorskou písní Jen šaman ví vystoupila Linda Winterová, Martin Hrubý v doprovodu Lukáše Vopravila pak zazpíval Bránu nebeskou. Malvína Pachlová diváky přenesla do Paříže svou písní z inscenace Deburau a muzikál Kabaret připomněl Petr Mikeska písní Money, Money. Závěr večera pak patřil inscenaci Cesta kolem světa.

V komponovaném večeru měli diváci možnost kromě uměleckého a technického souboru mladoboleslavského divadla vidět také velké množství hostů – Malvínu Pachlovou, Nikol Uramovou, Kateřinu Zapletalovou, Emu Semiánovou, Jaroslavu Koškovou, Vojtěcha a Rozálii Havelkovi, Ondřeje Havelku, Martina Zbrožka, Martina Šimka a Jakuba Šafra.

Všichni účinkující, nejen na jevišti, ale také v zákulisí, vystoupili bez nároku na honorář a celkově se prodalo 268 vstupenek. Mladoboleslavské divadlo by touto cestou rádo poděkovalo všem, kteří se na večeru podíleli nejen na jevišti nebo v zákulisí, ale také svou účastí v hledišti.
Vybrané finanční prostředky budou použity na nákup humanitárních prostředků pro obyvatele Ukrajiny, kteří jsou zasaženi současným válečným konfliktem.

Text: Tisková zpráva Městského divadla Mladá Boleslav

 

Související obrázky:

Napsat komentář