Tipy na výletyVolný čas

Vraťte se v čase… ale jenom na chvilku! V OD Kotva vznikne Retro muzeum

Přáli jste si někdy umět cestovat časem a tak trochu nakouknout, jak se žilo…. třeba před padesáti lety? Zatím to možné není, ale díky Retro muzeu Praha, které se právě rodí, se tomu možná již brzy alespoň přiblížíme.

Unikátní muzejní projekt se má soustředit na 70. a 80. léta v Československu a své útočiště najde stylově ve 4. patře obchodního domu Kotva, rovněž postaveného ve zmiňované době. Na rozloze zhruba 2 tisíce metrů čtverečních by mělo být vystaveno zhruba 12 tisíc předmětů, ať již z běžného života či unikátních exponátů, získaných většinou pomocí sbírky v roce 2018. 

Do výstavy, kterou připravuje Art Salon S., by autoři rádi zahrnuli i edukativní témata komunistické propagandy a disentu. „Rádi bychom mladším generacím přiblížili tuto dobu a starším generacím připomněli, jaké to bylo žít v Československu 70. a 80. let. Věříme, že muzeum bude pro návštěvníky zajímavé a svojí interaktivitou i svým způsobem jedinečné,“ vysvětluje Robert Vůjtek, předseda spolku Art Salon S. Za sebou má zhruba 40 výstav po ČR a především stál i za mnohými dobovými výstavami, například za ‚Retro bijákem‘ v Tančícím domě či ‚Retro hračky za socíku‘. Kromě toho organizoval i retrospektivu Bořka Šípka, výstavu Memories Roberta Vana i několik výstav Káji Saudka.

Kromě sondy do minulosti si projekt dává za cíl také vytvořit 15 nových pracovních míst, vhodných zejména pro osoby s handicapem. Retro muzeum má být slavnostně otevřeno již v druhé polovině května letošního roku, ovšem již nyní můžete jeho vznik a dokončení podpořit prostřednictvím sbírky na Hithit.cz. Pro všechny štědré dárce je připravena řada zajímavých odměn – nejen vstupenky jednotlivce či celou rodinu, ale též interaktivní retro hra pro děti či poměrně jedinečná záležitost v podobě pláště prodavačky OD Kotva ze 70. let. Pro největší nadšence je připravena i možnost soukromé komentované prohlídky, včetně nahlédnutí do technického zázemí obchodního domu Kotva. 

Více informací o chystaném Retro muzeu najdete na webu www.retromuzeumpraha.cz

Retro-muzeum-Praha_dobová-kuchyně

Obrázek 1 z 6

 

Související obrázky:

Napsat komentář