Rozhovory

ROZHOVOR „Kolorka“ Andrea: Inspirace je všude kolem nás, dá se říct, že to píše sám život

Andrea Šůchová je mladá umělkyně od níž si můžete objednat nejen překrásné barevné skleničky s originálními nápisy – Kolorky. V našem rozhovoru jsme si povídaly právě předeším o nich, o Andree a o tom, jak se ke svému řemeslu dostala.

Jaký byl první obor tveho podnikání?
První obor byl asi v pojišťovnictví. Obdivuji všechny, kteří se tomu nadále věnují. Já už bych se k tomu vrátit nechtěla. Nebyl to můj šálek vína.

Jak vznikly Kolorky a kde bereš inspiraci?
Barevné sklenky Kolorky jsem chtěla zkusit už dávno, ale nebylo na to moc času, zatím jsem dělala jen čiré sklenky. Pak se mě kamarádka zeptala, zda bych jí udělala červenou sklenku – no a už jsem v tom byla až po uši. Inspirace je všude kolem nás, dá se říct, že to píše sám život.

Co všechno si od tebe lidé mohou objednat?
Když to řeknu jinak, mohou si objednat můj rukopis. Protože píšu nejen na sklenky, hrnky, ale i na dřevo, tabule, prostě na všechny různé povrchy a ráda zkouším nové věci. Takže když to neznám, zkusím a buď to půjde nebo to nepůjde.

Jak jsi dosla k tomuto řemeslu, myslím tím psaní?
Mě vzdycky bavilo psaní. Dopisy. Pohledy. Cokoliv ručně psaného. Ale nedovedla jsem si představit, jak bych se tím mohla uživit… Ani ve snu by mě nenapadlo, že se tím jednou skutečně živit budu.  A jsem za to neskutečně vděčná a mám radost z každé objednávky jako malé děcko.

Umíš si představit, že bys dělala neco jiného?
Už ne. Stále jsem hledala sama sebe – co by mě v životě bavilo. Zkoušela různá zaměstnání. Furt to nebylo ono. Ale psaní… To je láska na celý život.

Jaký produkt se ti prodavá nejlepe/ je nejoblibenější?
Nejvíce jedou barevné sklenky Kolorky, nedivím se, i já jsem na ně ujetá.  Miluju tyrkysovou barvu, tak jsem nechala vyrobit tyrkysové skleničky (barvu jsem si vybrala sama). Nyní jsou ve výrobě i fialové a do budoucna plánuji další barvy.

 

Související obrázky:

Napsat komentář