Zajímavosti z kraje

Opět první v republice: Virtuální brýle vám ukáží Zvířetice v původní kráse

Zřícenina hradu Zvířetice u Bakova nad Jizerou se v nadcházející turistické sezoně dočká velké novinky. Zájemci si zde budou moci zapůjčit virtuální 3D brýle, které jim památku ukáží v původní podobě.

„Troufám si říct, že budeme v Bakově nad Jizerou první v ČR, kdo něco podobného bude v reálné praxi skutečně nabízet,“ uvádí vedoucí Turistického informačního centra Zvířetice Vojtěch Dvořák, který vznik inovativního prvku inicioval a se svým týmem také realizoval.

Návštěvníci si díky speciálním brýlím, kombinujícím 3D technologie a systém virtuální reality, prohlédnou nejen zámek 16. století: „V projektu využíváme zaprvé data našeho 3D modelu zámku, který máme již šest let hotový a ukazujeme ho návštěvníkům formou videa a tiskových vizualizací. Zcela nově uvidí však zájemci také Zvířetice jako hrad 3D, neboť za 6 let se nám podařilo vytvořit zcela nové modely středověkého období památky“, uvedl Dvořák.

„Fungovat to bude tak, že si člověk brýle nasadí na určitém místě a uvidí 360stupňový pohled do všech směrů na místo v daném období – octne se tedy v jakési časoprostorové ‚bublině‘,“ komentuje Dvořák.

Brýle si bude možné vypůjčit za fixní poplatek 150 korun buď při prohlídce přímo na zřícenině nebo právě v budově TIC Zvířetice v Podhradí. K dispozici bude osm brýlí a zájemci by si je poprvé mohli vyzkoušet již na začátku června. Nápad na tento prvek přišel už před lety, intenzivně na nich TIC Zvířetice pracovalo poslední rok.

Související obrázky:

Napsat komentář