Auto-moto

Nová Škoda Octavia brala hned dvě ceny

Mladá Boleslav/ Milton Keynes, 14. října 2020: ŠKODA OCTAVIA čtvrté generace slaví velký úspěch v soutěži Auto Express New Car Awards 2020. Získala vítězství ve dvou kategoriích a také celkový titul Nové auto roku. OCTAVIA s přehledem překonala v bodovém a celkovém hodnocení řadu věhlasných konkurenčních novinek a získala první místo ve všech svých kategoriích.

Dvě první místa v jednotlivých kategoriích získala OCTAVIA ve vysoce konkurenčních skupinách Kompaktní rodinný vůz a Kombi. Vítězstvím v kategorii Kombi dosáhla ŠKODA pozoruhodného úspěchu. OCTAVIA čtvrté generace převzala korunu po své předchůdkyni a podařilo se ji dosáhnout již pětkrát za sebou nejvyššího ocenění a zasadit se tak o stálou zásobu cenného kovu pro značku ŠKODA.

Pozadu za provedením kombi však nezůstala ani OCTAVIA v karosářské verzi liftback, které porota časopisu Auto Express udělila titul Nejlepšího kompaktního rodinného vozu.  Vítězství v této kategorii převzala OCTAVIA po modelu SCALA, který toto nejvyšší ocenění získal v roce 2019. Nová OCTAVIA obdržela ve svých kategoriích natolik pozitivní hodnocení, že ji porotci udělili celkový titul Auto roku – jeden z nejprestižnějších titulů v automobilovém světě.

OCTAVIA však nebyla jediným modelem ŠKODA, kterému časopis Auto Express předal cenný kov. Novému modelu SUPERB byl udělen titul Nejlepšího rodinného vozu roku, který naposledy získal v roce 2017. Model SUPERB prošel v minulém roce celkovou modernizací, která jej díky zvýšené přidané hodnotě a novým technologiím vynesla na špičku v dané třídě.

Časopis Auto Express je jednou z předních motoristických publikací ve Velké Británii. Ceny časopisu Auto Express pokrývají svými 25 kategoriemi každou část britského automobilového trhu a oceňují výjimečné trvalé výsledky v tomto oboru.

Očekáváme, že ocenění získaná v soutěži Auto Express 2020 jsou úvodem v řadě mnoha budoucích titulů udělených čtvrté generaci modelu OCTAVIA.  Jeho předchůdci bylo po dobu, kdy byl ve výrobě, uděleno více než 20 klíčových motoristických titulů, včetně série ocenění od publikací Auto Express, What Car? a Car Buyer.

Tisková zpráva Škoda Auto

 

Související obrázky:

Napsat komentář