Nepropásněte

Nepropásněte Vitamín D, aneb Divadla spolu.

Jak jsme již informovali dříve tiskovou zprávou Městského divadla Mladá Boleslav, již dnes můžete v 18:00 hodin navštívit divadlo virtuálně. Třináct divadel napříč celou Českou republikou, od Chebu až po Ostravu, spojuje unikátní projekt, který má za cíl přinést kulturu již přes rok zavřených divadel až k divákům. Jde o pomyslný vitamín potřebný k rozvoji kultury.

 

 
O co vlastně jde?

S nápadem spojit česká profesionální divadla jednou adrenalinovou výzvou přišlo Divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Inspirací mu byly projekty 48 Hour Film Project nebo Malé Dionýsie Kladenského divadla. Divadelníci oslovili několik spřátelených souborů, kdy se v otevřené výzvě přihlásilo třináct divadel. Každé z nich dodalo tři témata pro losování jednoho společného. Jednotlivé scény pak měly 72 hodin aby jej zpracovaly, připravily, nazkoušely, zinscenovaly a hlavně natočily 10 až 15 minut dlouhý záznam divadelní inscenace.

Ze středních Čech 3 divadla.

Všechny inscenace, stejně jako odtajnění zadaného tématu, můžete vidět dnes od 18:00 v přímém přenosu na YouTubovém kanále. Středočeský kraj budou „reprezentovat“ Divadlo A. Dvořáka Příbram, Městské divadlo Mladá Boleslav a Městské divadlo Kladno. Největší očekávání přichází samozřejmě ze strany ostravského Divadla Mír, které má již s podobnými „rychloprojekty“ a YouTubovými záznamy bohaté zkušenosti. Dalšími divadly zapojenými do výzvy pak jsou Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo loutek Ostrava, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Městské divadlo v Mostě, Městské divadlo Zlín, Naivní divadlo Liberec, Východočeské divadlo Pardubice, Západočeské divadlo v Chebu, činohra Karlovarského městského divadla a samozřejmě pořadatelské Divadlo F. X. Šaldy Liberec.

Související obrázky:

Napsat komentář