NepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Nabitý duben ve Vlašimi: Přednáška o sestře Karla IV., výstavy i koncert

Nevíte, co podniknout ve Vlašimi? Nudíte se? Ne, nemusíte kupovat mývala, Muzeum Podblanicka nabízí na duben poměrně pestrý program. Různé výstavy umění či historie, zajímavé přednášky i koncert – vybere si asi každý.


V Zámku Vlašim můžete kromě stálé expozice (zaměřené na kraj Podblanicka, historii zámku a na jeho poslední historické držitele, tedy rod Auerspergů) najít výstavu finalistů v boji o Českou cenu architektury 2021 či sbírku obrazů umělce Václava Stárka, který letos v září oslaví 90 let.

Milovníci historie pak jistě ocení i odbornou přednášku pod vedením Mgr. Jany Fantysové-Matějkové, Ph.D. v polovině dubna. Tématem bude pro mnohé možná neznámá osobnost z českých dějin – Bona Lucemburská, dcera Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského, a tím pádem sestra Karla IV.. Původně přitom dostala jméno Jitka. Proč je tedy známá jako Bona? A proč jí údajně nevyšlo hned několik zasnoubení a vdávala se až „na popáté? I tyto okolnosti se možná budou během přednášky probírat…

Kdo by dal ale přednost raději hudbě, může 21. dubna navštívit koncert Pražského kytarového kvarteta, složeného z Marka Velemínského, Matěje Fremla, Václava Kučery a Patricka Vacíka, tedy laureátů mezinárodních soutěží.

Program Muzea Podblanicka

Pokud by vám to ale ještě nestačilo, přikládáme malý bonus v podobě výstavě fotografií fauny a flóry Posázaví, kterou od dubna do června pořádá vlašimská paraZOO, tedy záchranná stanice pro živočichy (Vlašim, Pláteníkova 264, Vlašim, Česko). Otevřeno mají od 9 do 17 všechny dny kromě pondělka, kdy je zavřeno.

Výstava fotografií

Pod Muzeum Podblanicka kromě Vlašimského zámku spadají ještě další objekty, a to v Benešově a v Čechticích. Jejich program přineseme zase příště, případně prozkoumejte web Muzea Podblanicka.

Zdroj: Facebook Zámku ve Vlašimi

Související obrázky:

Napsat komentář