Zajímavosti z kraje

Historické Karosy se sjely do Ralska. Akci navštívily stovky lidí

V sobotu 2. září se na letišti v Ralsku uskutečnil již pátý ročník srazu autobusů Karosa řady 700. I tentokrát ale přijely starší i novější kousky. Do Ralska se sjelo celkem 58 autobusů Karosa, 15 nákladních vozidel a jedna ředitelská Tatra 613. Mezi autobusy byly i starší kousky jako „Ešelky“ nebo „Erteóčka“. Přijela také velká spousta lidí stran veřejnosti, ať už šlo o takzvané „šotouše“ (lidé, kteří rádi fotí dopravní prostředky), další nadšence i naprosto laickou veřejnost.

Nechyběl ani doprovodný program, hudba a něco dobrého na zub. Přijíždím po dvanácté hodině, všechny autobusy jsou vyrovnané v řadě, zájemci chodí od jednoho k druhému a ptají se majitelů a řidičů na podrobnosti k jednotlivým vozům.

Bez zdí a mříží. Rodiny navštívily odsouzené v klidnějším prostředí

 

Přijela také žlutá Karosa autoškoly Horčička z Mladé Boleslavi. V čem je tak zajímavá? Příchozím návštěvníkům nabízí možnost vyzkoušet si řízení takhle velkého stroje. Jsou zde totiž hned dva učitelé z Autoškoly Horčička, kteří je do tohoto umění zasvěcují. Celkem si jízdu vyzkoušelo 12 lidí, přesto se na všechny zdaleka nedostalo, protože odpolední program byl ještě pěkně našlapaný. Všechny autobusy si totiž nejprve daly dvě kolečka jízdy kolem letiště a poté pokračovali spanilou jízdou do Mimoně a zpátky. 

Spanilou jízdu se podařilo udržet, alespoň cestou tam. Cestou zpět už se do ní navezly projíždějící automobily. I tak šlo o skvělý a jedinečný zážitek. Potom následovalo ještě jedno kolečko kolem letiště a ukončení programu. 

Akci přálo pěkné počasí. Jediné, co by se pořadatelům dalo vytknout je nedostatek toalet. Byly zde pouze dvě „Toiky“. Možná by nebylo na škodu, kdyby tato stále větším zájmem oplývající akce, měla ještě lepší zázemí pro návštěvníky.

Související obrázky:

Napsat komentář