Tipy na výletyVolný čas

Jako z pohádky. Podívejte se na Dětský ráj v zámeckém hotelu Berchtold

Kouzelné až pohádkové prostředí zámeckého hotelu Berchtold v Kunicích u Prahy je úžasným místem pro celé rodiny i s nejmenšími dětmi. I v době uzavření většiny přístupné expozice zde naleznete několik trvalých výstav, které stojí za to si prohlédnout.

Hned za branou Dětský ráj

Zámecké zahrady jsou posety opravdu velmi dobře vypracovanými miniaturami hradů, zámků a hory Říp i s rotundou svatého Jiří a Vojtěcha. Klikatými chodníčky vede naučná stezka stromů a z trávy se tyčí i velká trampolína. Krásná expozice, ve které je možné obdivovat skřítky a strašidla, perníkovou chaloupku, včetně ježibaby, a další pohádková stvoření, nadchne i ty nejmenší. Celý areál je veřejnosti přístupný od 8:00 hodin až do večerních 20:00. Pro ubytované hosty hotelu je park k dispozici i do pozdějších hodin.

Pekelná podívaná

Jako jeden ze skvostů prohlídky bychom za redakci chtěli vyzdvihnout opravdové peklo s krásně strašidelnou atmosférou, kam se bojí nahlédnout i starší děti.

Finanční problémy, pochybnosti, velká posmrtná sláva… Líbila by se Josefu Mánesovi jeho výstava?

 

Pokud se odvážíte vstoupit do podzemí, dýchne na vás magické prostředí, které vás provází až do osvětlené jeskyně před vámi, kde potkáte i samotné pekelníky. Celá prohlídka je vedena v tlumeném světle v barvách ohně a jistě vás potěší i svým zvukovým doprovodem.

Zábava i pro starší

Ve svahu pod zámkem se nachází i příjemné dětské hřiště s lanovkou, hradem a pískovištěm a v létě i bazének s filtrovanou vodou. Fotbalgolf a dopravní hřiště pobaví i starší děti. Naproti fotbalgolfu se nachází možnost prohlédnout si mini ZOO s kozami, králíky a dalším zvířectvem. Nesmíme opomenout ani krátkou naučnou stezku Kunickou přírodou.

Hotel zámek Berchtold toho může nabídnout ještě mnohem více, k tomu se ale vrátíme až v jarních, či letních měsících, kdy bude přístupná celá expozice.

 

 

Související obrázky:

Napsat komentář