NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Sympozium umělců zakončí Laura a její tygři. »Zařvou« už v pátek v Boleslavi

V Mladé Boleslavi se právě koná Metalové sympozium. Co si pod těmito dvěma slovy představit? Nemá to nic společného s metalovými kapelami, ale ani s nudnou rozpravou na vědecké téma. Jedná se o mezinárodní setkání uměleckých kovářů, sochařů a streetart umělců. Dokonce se jedná o devátý ročník.

Pokud byste tento týden zavítali do areálu místní Střední průmyslové školy (otevřeno veřejnosti každý den od 9 do 17 hodin), potkali byste tam hned několik uměleckých kovářů a sochařů z celého světa – zastoupení zde mají Argentina, Turecko, Izrael a Austrálie. Od 8. do 10. června zde budou umělečtí dřevořezbáři Marián Maršálek a Václav Kyselka tvořit na téma „Boleslavští sportovci“.

Co se týče streetartové části programu, tu najdete vlastně skoro po celém městě – oči na stopkách mějte především v Bondy centru, v podchodu pod tratí na Krásné louce, v parkovacím domě Klaudiánovy nemocnice či v Leteckém muzeum. Nachystaná jsou už témata jako vesmír, africká savana či počátky letectva.

Jako zlatý hřeb se metalové sympozium s Boleslaví rozloučí v pátek 10.června opravdu stylově – nejprve „Grilovačkou“ Rádia Signal od 16:30 a následně koncertem kapely Laura a její tygři od 18 hodin.

Tato hudební skupina, ovlivněná soulem, rockem, jazzem i funkem, vystupuje už od roku 1985. Několikrát ale za tu dobu proměnil sestavu. Mezi někdejší hvězdy „Laury“ patřili například zpěvačka Ilona Csáková, samozvaný král rozkoše Dan Nekonečný či Martin Pošta, známý především z muzikálů (Robin Hood, Dracula, Láska je láska a další). Aktuálně kapelu tvoří kapelník Karel Šůcha, který zpívá a hraje na basu, bubeník Miroslav Návrat, kytarista Tomislav Zvardoň, kytarista a zpěvák Ondřej Fišer, saxofonista a zpěvák Kamil Janský. Na trubku hraje Radek Němec, na pozoun Milan Král, přičemž oba v kapele zastanou také zpěv. Jejich jemnou Laurou je pak mladá zpěvačka Lucie Bakešová.

Související obrázky:

Napsat komentář