Zajímavosti z kraje

Najdete nějaký zapomenutý příběh? Pošlete ho do výzvy

Znáte nějaký zajímavý příběh spojený s Mladoboleslavským regionem? Máte doma historický artefakt nebo archivní fotografie? Přihlaste je do výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, kterou v rámci projektu Kultura má zelenou společně vyhlašují Nadační fond Škoda Auto a nadační fond Bohemian Heritage Fund, a pomozte vytvořit kolektivní paměť regionu. Příběhy nebo artefakty je možné přihlašovat do 31. března 2021. Výzva bude zakončena multimediálním projektem s výstavou.

Mladá Boleslav, 1925
„Každá rodina, spolek či zájmový klub nebo třeba tradiční regionální firma skrývají více či méně zapomenuté příběhy, které se váží k Mladoboleslavsku a stojí za to je vyprávět,“ říká Bohdan Wojnar, boleslavský patriot a člen dozorčí rady Nadačního fondu Škoda Auto.
Právě tato myšlenka stála na počátku výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, která hledá příběhy rodin, jednotlivců, uskupení či událostí, které se vztahují k historii i současnosti regionu. „V době všech protiepidemických karanténních opatření jsme si o to silněji uvědomili, že to, co nám nikdo nemůže vzít, je naše kulturní a kolektivní identita. Touto výzvou ji chceme objevovat a posilovat,“ vysvětluje Pavel Smutný, prezident nadačního fondu Bohemian Heritage Fund.

Příběh, ale také artefakt nalezený na půdě, archivní fotografie, vzácné rarity vztahující se k lokalitě, zkrátka jakoukoliv zajímavost vztahující se k mladoboleslavskému regionu může přihlásit kdokoliv do 31. března 2021 na www.kulturamazelenou.cz, přičemž ty nejzajímavější příběhy a předměty budou finančně odměněny částkou až 30 000 korun. Kolektivní paměť Mladoboleslavska pak bude představena v příštím roce v podobě multimediálního projektu.

Nadační fond ŠKODA AUTO ve spolupráci s Bohemian Heritage Fund vyhlašuje také otevřenou grantovou výzvu Nové vize pro kulturu, jejímž cílem je nastartovat kulturu na Mladoboleslavsku po koronavirové krizi a najít nové možnosti a umělecké formy přizpůsobené změněným podmínkám. Tato výzva mezi žadatele rozdělí 1 100 000 korun. Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 28. února 2021. Více informací se dozvíte na www.kulturamazelenou.cz.

Související obrázky:

Napsat komentář