Nepropásněte

Muzeum Benátecka chystá pěkné akce. Přijďte na koncert nebo za básníkem

Muzeum Benátecka vás srdečně zve na Setkání v muzeu s básníkem Vojtěchem Janem Kotkem dne 1. 12. od 17 hodin.

Básník Vojtěch Jan Kotek tvořící pod pseudonymem Woÿta vám představí svou básnickou prvotinu Vnitřní země (vydala Pasparta 2022). Jeho verše jsou pestrou mozaikou snů, fantazií i úvah o životě. Odráží se v nich touha cestovat, poznávat cizí země, láska k přírodě, životu i touha po porozumění, přijetí. Prostřednictvím svých myšlenek umožňuje čtenáři nahlédnout do své „vnitřní země“ – nitra člověka na autistickém spektru.

Vnitřní země je společné dílo dvou mladých lidí, které spojuje autismus, velký talent a schopnost své prožitky vyjadřovat prostřednictvím umění – Woÿty a Emy Krátké (autorka ilustrací).

Výtěžek z prodeje knihy Vnitřní země putuje do Národního ústavu pro autismus, z. ú. Zakoupením knihy tak podpoříte terapeutické služby pro lidi s autismem.

Na akci bude možné knihu zakoupit za 190 Kč.

Vstupné: 50 Kč

Muzeum Benátecka vás dále zve na vánoční koncert u příležitosti 300 let od narození Jiřího Antonína Bendy, který se uskuteční dne 10. 12. od 17 hodin ve velkém sále Záložny.

Díla benáteckého rodáka a významného českého skladatele 18. století zahraje Bendův komorní orchestr z Ústí nad Labem. Po koncertě bude možnost si zakoupit CD s nahrávkami orchestru.

Vstupenky za 100 Kč zakoupíte v předprodeji v knihovně nebo v Muzeu Benátecka. 

Související obrázky:

Napsat komentář