Tipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Botanická zahrada i Zoo Praha od pondělí otevřeny!

Obě zahrady, botanická i zoologická, zpřístupní návštěvníkům od pondělí 12. dubna své venkovní expozice. Podle vládního nařízení se bude smět naplnit kapacita těchto zahrad pouze z 20 %. Může tak docházet k regulacím počtu návštěvníků, a to hlavně o víkendech, kdy je návštěvnost vyšší. Zoo Praha na svých stránkách doporučuje plánovat víkendové návštěvy na dopoledne, nebo naopak na pozdější odpoledne, to by mohlo vést ke snížení čekací doby ve frontě. Jak ale bude celá situace vypadat se uvidí po otevření.


Zoo Praha

Dodržování vládních opatření

Povinnost mít nasazený respirátor FFP2 či jeho ekvivalent platí v celé zahradě, navíc jsou po areálu rozmístěny bezdotykové dezinfekční stojany. Počet návštěvníků, který v žádném okamžiku nesmí přesáhnout 4000, bude kontrolován po celý den. Zoo Praha také zprovozní počítadlo návštěvníků, které naleznete v záhlaví na webu www.zoopraha.cz.

Otevírací doba, vstupenky a občerstvení

Otevírací doba bude od 9 do 18 hodin každý den v týdnu, po celou dobu bude možné zakoupit vstupenky přímo na místě u pokladen, nicméně Zoo Praha doporučuje vstupenky pořídit elektronickou cestou. V areálu bude možné zakoupit občerstvení skrze okénkový prodej, nebude však možné zakoupit alkoholické nápoje.

Všechna zvířata, která se v tuto roční dobu nacházejí ve venkovních expozicích, budou k vidění. Nebudou se ale konat žádná komentovaná krmení a setkání u zvířat.

Botanická zahrada Praha

Dodržování vládních opatření

Stejně jako u Zoo Praha je v celém areálu nutné mít nasazený respirátor FFP2 či jeho ekvivalent. Množství návštěvníků bude celou dobu monitorované pracovníky Botanické zahrady a v případě nutnosti bude regulováno.

Otevírací doba, vstupenky a občerstvení

Otevírací doba všech venkovních expozic bude od 9 do 19 hodin každý den v týdnu. Vstupenky bude možné zakoupit u všech hlavních vchodů do zahrady a od pondělí spustí Botanická zahrada Praha na svých webových stránkách, www.botanicka.cz, prodej elektronických vstupenek.

I v botanické zahradě bude prodej občerstvení probíhat pouze přes okénkový prodej. Vinotéka bude otevřena od 17. dubna ve všedních dnech mezi 13 a 19 hodinou a o svátcích, či víkendech mezi 11 a 19 hodinou.

Od pondělí bude otevřeno bistro Botanická na talíři, a to po celou dobu provozní doby Botanické zahrady Praha.


Obě zahrady se velmi těší na opětovné zpřístupnění návštěvníkům. I my za redakci Středočeského magazínu prosíme o jejich podporu. Počasí se nám začíná lepšit a není moc krásnějších míst, které můžete navštívit, než botanické a zoologické zahrady. Těšíme se, že vám budeme přinášet mnoho krásných tipů pro vaše výlety a návštěvy, pokud nám do toho nehodí vidle opětovné zpřísnění vládních opatření.

Související obrázky:

Napsat komentář