Filmové podfukySeriály

Letní výlet po stopách Jedné rodiny: Kde je seriálová Vodárna?

Stýská se vám už po seriálu Jedna rodina? Dnes si na něj tak trochu zavzpomínáme pomocí výletu, jehož cílem bylo natáčecí místo… Kde se v reálu nachází slavná hospoda Vodárna?

Rekonstrukce železničního přejezdu uzavře silnici mezi Nymburkem a Boleslaví

Letní výlet

Po stopách Vodárny, které říkají v nováckém seriálu také „loděnice“, jsem se chtěla vypravit již delší dobu. Nejprve jsem dostala indicie, kde ji najít, díky někomu, kdo se v seriálu objevil jako komparz. Později jsem adresu našla i na webu Filmová místa, jen tedy při zkoumání na mapě mi nebylo jasné, kde přesně budova je a zda ji najdu. Dala jsem si tedy malinko na čas a hlavně jsem pátrání odložila až na léto, v naději, že i kdybych nakonec Vodárnu nenašla, potká mě aspoň hezké počasí a pěkný výlet se podaří i tak. (I když by mě to rozhodně štvalo! :D)

Červencový víkend se mi zdál ideální, ale je tedy pravda, že zrovna Česku vládly extrémy – když jsem šla tam, bylo příšerné vedro, cestou zpátky mě zastihla (naštěstí jen trochu) bouřka a parádní slejvák. Pokud se k Vodárně vydáte i vy, snad k vám bude počasí milejší. Ale i to vedro se dá jistě vydržet, zvlášť když třeba putování spojíte i s návštěvou Biotopu Radotín a skočíte se zchladit do vody. Právě tento areál je totiž velmi blízko.

Mapa

Jak můžete vidět i na přiložené mapě, od Biotopu Radotín je to k seriálovému natáčecímu místu zhruba 8 minut chůze. Stačí jít stále dolů směrem k vodě, a to ulicí nazvanou K lázním. Cestou potkáte výběh s koníky a samozřejmě i cedule, že je nemáte krmit. Zvířata na mě působila, že jsou na lidi zvyklá, asi se jim tam kolem courá leckdo. Pokud půjdete přesně podle mapy, tak ale k vytyčenému cíli dojdete vlastně ze zadní strany. Dřevěnou chaloupku ze seriálu Jedna rodina sice asi poznáte, ale uvidíte ji jen z toho úhlu, jako když třeba Vágymu (Miroslav Vladyka) a Filipovi (Filip Blažek) přivezli písek na volejbalové hřiště. Na místě je i v reálu branka, která je samozřejmě zavřená. Na ní najdete nápis, že se jedná o Radotínský turistický klub. Takže tam vám asi Vágy pivo nenatočí a asi ani drahé kafe od Noriky (Berenika Kohoutová) tam nedostanete.

Recept na letní pohodu: Prázdniny s Broučkem z kina doputovaly na Netflix

Kolem Berounky

Pokud si ale chcete Vodárnu prohlédnout zepředu, tak, jak ji na Nově a na Voyu vídáte nejčastěji, máte dvě možnosti. První možností je trochu couvnout, vrátit se k rychlému občerstvení s názvem Říční lázně, tam to stočit k vodě a kolem ní k Vodárně pohodlně dojdete ani ne za půl minutky. Druhá možnost, pokud vás ještě nebolí nohy a chcete se trochu provětrat, podobně jako já – pokračujte zezadu kolem Vodárny (tedy Radotínského turistického klubu) dál ulicí K lázním, která se vám postupně přemění v takovou úzkou cestičku. Jakmile na ní půjde zahnout doleva, učiňte tak. A pak ještě jednou doleva, až budete u vody. Pak vás čeká asi pětiminutová procházka kolem Berounky, kterou budete mít po pravé ruce. Po levé se pak mezi větvemi objeví právě seriálová Vodárna. Areál z této strany není oplocen, takže se dostanete až k budově.

Pokud se vydáte touto cestou, tak najdete i další místo, které si v seriálu zahrálo – takové to drobné molo, které jsme viděli třeba během zápletky, kdy se chlapi v hospodě sázeli o film Frajer Luke a chtěli skákat do studené vody.

Pokud vám po procházce vyhládne, v již zmíněném občerstvení Říční lázně nabízí takovou tu letní klasiku – hranolky, smažák, klobásu, apod. K tomu točenou limonádu i pivo. A pokud ještě nejste unavení a nepřijeli jste autem (u biotopu je nějaké malé parkoviště a v okolí zrovna Městská policie někomu nasadila „botičku“), vydejte se spolu se mnou až k radotínskému nádraží, odkud už můžete domů odjet vlakem či autobusy pražské hromadné dopravy.

Minisérie Iveta PODCAST: Prachař jako rytíř Rychtář, citové vydírání diváků a pravda o tajemné postavě

Procházka k nádraží

Od Biotopu Radotín jdete do kopce opět ulicí K lázním (jen samozřejmě na opačný směr), stočíte se kolem místní základní školy a později projdete i kolem Gymnázia Oty Pavla. Tam už se ale ulice, po níž jdeme, přejmenovala na Loučanskou, i když jsme nikam neuhnuli. Na konci ulice uvidíte malé náměstíčko se Stromem přátelství a prohlédnout si můžete také Kostel sv. Petra a Pavla. Pokud byste se dali vpravo, můžete Berounku přejít přes Radotínskou lávku, ale moje trasa vede vlevo ulicí Václava Balého kolem na pohled velmi příjemné kavárničky s názvem Pelíšek. Dokonce i její logo připomíná svým stylem film Pelíšky. Dál půjdeme kolem Pizzerie Don Tito na velkou křižovatku se semafory. Tu přejdeme a pokračujeme rovně nahoru do kopce, ulicí Vrážská. Za chvíli už na obzoru uvidíte vlakové nádraží a dál už jistě nezabloudíte. Tak děkuji, že jste mi dělali společnost a zase na viděnou na příštím výletě! 🙂

Radotin-kone3

Obrázek 1 z 38

Výběh s koňmi Foto: Jana Hanušová

Související obrázky: